تشریفات مجالس با بهترین و سالمترین غذا ها

کباب شیش لیک

غذای سالم عموما به غذایی گفته می شود که ارزش غذایی بسیار بالایی داشته باشد و تمام نیاز های بدن را مبنی بر ویتامین ها و پروتئین ها برطرف سازد. به طور کلی شناخت غذاهای با کیفیت و سالم و خریداری آن ها باعث می شود که افراد از شادابی بیشتری برخوردار شده و همواره سلامت باشند. به طور کلی زمانی که از واژه غذای سالم استفاده می کنیم، منظور رعایت تمام اصول و استانداردهایی است که برای تهیه مواد اولیه و در نهایت پخت آن غذا به کار گرفته می شود. عموما غذایی از سلامت برخوردار است که آشپز توانمند و حرفه ای داشته باشد. اما نشانه های یک غذای سالم چیست؟ از کجا می توان غذایی با بهترین مواد اولیه تهیه کرد؟

شکل ۱: غذای سالم چه ویژگی هایی دارد؟   

تشریفات مجالس مهمونی

غذای سالم از نظر تشریفات مجالس مهمونی عموما به غذایی گفته می شود که ارزش غذایی بسیار بالایی داشته باشد و تمام نیاز های بدن را مبنی بر ویتامین ها و پروتئین ها برطرف سازد. به طور کلی شناخت غذاهای با کیفیت و سالم و خریداری آن ها باعث می شود که افراد از شادابی بیشتری برخوردار شده و همواره سلامت باشند. به طور کلی زمانی که از واژه غذای سالم استفاده می کنیم، منظور رعایت تمام اصول و استانداردهایی است که برای تهیه مواد اولیه و در نهایت پخت آن غذا به کار گرفته می شود. عموما غذایی از سلامت برخوردار است که آشپز توانمند و حرفه ای داشته باشد. اما نشانه های یک غذای سالم چیست؟ از کجا می توان غذایی با بهترین مواد اولیه تهیه کرد؟ 

تشریفات مجالس در کرج

به طور کلی برای آنکه بتوان غذای سالم و با کیفیت تهیه کرد، باید اول از همه از سلامت مواد غذایی مورد استفاده اطمینان حاصل کرد. اگر شما غذایی را با استفاده از بهترین روش های موجود طبخ و از بهترین طعم دهنده ها استفاده کنید، در صورتی که مواد اولیه مورد استفاده از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند، غذا سلامت کافی نخواهد داشت.

تعادل غذایی 

 به طور کلی تعادل غذایی به آن معناست که ورودی غذا، خروجی متناسبی داشته باشد. به عنوان مثال اگرچه برخی از غذاها حجم بسیار زیادی دارند، اما خروجی آن ها بسیار کم بوده و انرژی کمی را در اختیار افراد قرار می دهند.

پروتئین و کلسترول

به طور کلی برای آنکه غذای سالم و بهداشتی مصرف کنید، باید به مقدار کلسترول موجود در غذا نیز توجه کرد. عمدتا افزایش کلسترول و چربی های اشباع غذاها در دراز مدت باعث افزایش چربی خون و انسداد رگ های بدن به ویژه قلب می شود. به همین دلیل عموما پیشنهاد می شود که در هنگام مصرف غذا برای افزایش سلامت، از مصرف کره و روغن های دارای چربی های اشباع صرف نظر گردد‌.

 

شکل ۲: از کجا باید غذای سالم تهیه شود؟  

مصرف غذای سالم و گروه های غذایی 

عمدتا انسان ها برای رشد صحیح و تامین نیاز های بدن خود به پنج گروه های غذایی نیاز دارند. هر یک از این گروه ها ویژگی هایی داشته و مصرف آن ها لازم و ضروری به شمار می رود. در صورتی که افراد هر یک از این گروه های غذایی را حذف کنند، در سیستم بدن آن ها مشکلاتی به وجود خواهد آمد. به طور کلی متخصصین تغذیه به افراد توصیه می کنند که در وعده های غذایی علاوه بر مصرف غذای سالم  حداقل از پنج گروه غذایی موجود، استفاده کنند. از جمله غذاهایی که در گروه های مختلف غذایی باید مصرف گردد می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

نان و غلات 

به طور کلی این گروه غذایی عمدتا از نان های سنتی و صنعتی، برنج، غلات، ماکارونی و غیره استفاده می شود.

گروه میوه ها

عمدتا مصرف مواد غذایی این گروه باعث افزایش ویتامین c و ویتامین A می شود. عموما در این گروه از میوه ها و آب میوه های گوناگون استفاده می شود.

گروه سبزیجات 

مواد غذایی این گروه را عمدتا سبزی خوردن ها و انواع صیفی جات مانند کلم، هویج، بادمجان، کلم بروکلی و غیره تشکیل می دهد.

گروه شیر و فرآورده های لبنی 

مصرف مواد غذایی این گروه باعث افزایش کلسیم، فسفر و ویتامین B2 می شود. همانطور که از نام این گروه پیدا است، این گروه از مواد غذایی همچون شیر و فرآورده های آن مانند دوغ، ماست، پنیر و غیره تشکیل شده است.

 

شکل ۳: غذای سالم و ارتباط آن با گروه های غذایی

گروه گوشت و پروتئین 

به طور کلی در این گروه مواد غذایی، انواع گوشت مانند گوشت قرمز و گوشت سفید، انواع مغز ها مانند گردو، پسته و انواع حبوبات مانند لوبیا، عدس و سویا وجود دارد. 

غذای سالم را از کجا تهیه کنیم؟

به طور کلی امروزه به توجه به مشکلات متعددی که برای مردم وجود دارد، امکان تهیه و طبخ غذای سالم در منزل به خصوص در هنگام برگزاری مهمانی و مجالس وجود ندارد. به همین دلیل عمدتا مردم ترجیح میدهند از مراکز طبخ، غذای خود را تهیه کنند. یکی از معتبرترین مراکز طبخ غذای سالم، کترینگ ها هستند. عمدتا کترینگ، به مراکز طبخ غذایی گفته می شود که سفارشات مجالس و مهمانی های کوچک و بزرگ را انجام می دهند. این مراکز طبخ عمدتا منوی گسترده ای داشته و انواع غذاهای ایرانی و خارجی را طبخ می کنند. از جمله ویژگی های یک کترینگ مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از مواد اولیه عالی و طبخ غذای سالم 

عمدتا یک کترینگ مناسب از برای طعم دادن به غذاهای خود از مواد اولیه طبیعی استفاده می کند. عموما کترینگ هایی که معتبر هستند غذای سالم و مقوی را در منو پیشنهادی خود قرار داده و از طبخ غذاهای نامناسب صرف نظر می کنند.

رعایت تمامی اصول بهداشتی 

همانطور که میدانید رعایت اصول بهداشتی بر کیفیت و سلامت غذا تاثیر بسیار زیادی دارد. در صورتی که غذا در محیطی آلوده طبخ گردد، سلامت و کیفیت مناسبی ندارد.

قرار دادن سه گروه از پنج گروه مواد غذایی در سفارشات

منوی کترینگ های معتبر به گونه ای تعیین شده است که سلامت مردم و مشتریان در رده اول قرار گیرد. به طور کلی قرار گرفتن سه گروه از پنج گروه مواد غذایی در وعده های روزانه می تواند سلامت افراد را تضمین کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *