کترینگ عروسی تشریفات عروسی مجالس عروسی مراسم عروسی

کترینگ عروسی

کترینگ عروسی و تشریفات مجالس مراسم عروسی مهمترین بخش مجالس عروسی است. به گونه ای که اگر مجلسی با بیشترین تعداد مهمان برگزار شود و بسیار مجلل باشد، در صورتی که در انتهای آن از غذا خبری نباشد، مردم از آن به عنوان یک مجلس نامناسب یاد خواهند کرد. به این ترتیب ولیمه و تدارک غذا در تشریفات مجالس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما منو غذای تشریفات مجالس گوناگون مانند مجالس عروسی، مجالس عقد، مجالس عزا و بسیاری از مجالس دیگر چه تفاوتی باید داشته باشد؟ چه مراکزی وظیفه طبخ غذای این مجالس را بر عهده می گیرند؟

کترینگ عروسی در کرج

کترینگ عروسی کرج و تشریفات عروسی مناسب می توانند در انواع تشریفات مجالس عروسی غذا تهیه کرده و منوی متنوعی داشته باشد. این کترینگ باید بتواند انواع غذاهای مورد علاقه مردم را تهیه کرده و در اختیار تشریفات مجالس قرار دهد. برای آنکه غذا از طعم و مزه بسیار مناسبی برخوردار باشد، باید مواد اولیه تازه و مطلوبی در تهیه آن استفاده شود. به طور کلی اگر منو یک کترینگ از تنوع غذایی بسیار بالایی برخوردار باشد اما کیفیت غذای مطلوبی نداشته باشد، عمدتا نباید مورد قبول تشریفات مجالس واقع شود.

کترینگ عروسی در کرج

 

مراسم عروسی

مراسم عروسی در تهران به معنای تهیه و توزیع غذا با کیفیت بالا برای مجالس عروسی در تهران است. عموما کترینگ ها غذای خود را با بهترین مواد غذایی طبخ کرده و با دورچینی زیبا سعی بر افزایش اشتها مهمانان و مشتریان دارند. عموما کترینگ ها متناسب با غذایی که سرو می کنند، به مشتریان و یا مسئولین تشریفات مجالس استفاده از ترشیجات، ماست، انواع نوشیدنی ها، دسر و غیره را پیشنهاد می کنند تا به این ترتیب مصرف غذا لذت بخش تر شود. به طور کلی کترینگ های مناسب و معتبر ویژگی های متعددی دارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراسم عروسی

 

 ظروف غذای و پرسنل تشریفات عروسی

ظروف غذای و پرسنل تشریفات عروسی در کترینگ های حرفه ای عموما برای تشریفات مجالس گوناگون ظروف یک شکل و یک دست است. با به کارگیری زیباترین ظروف صرف غذا را لذت بخش تر می کنند. عموما کترینگ های معتبر به مشتری ها اهمیت بسیار زیادی می دهند. به همین دلیل در نحوه برخورد خود با مشتری بسیار دقت کرده و به طور کاملا مودبانه سفارشات را پذیرش می کنند.

منوی مجالس عروسی

همانطور که می دانید مهمترین بخش مجالس عروسی، تهیه و سرو غذا است. عمدتا تشریفات مجالس عروسی غذا را به دو صورت دیس پرس و یا سلف سرویس سرو می کنند‌. عموما سرو غذا به صورت سلف سرویس قیمت بیشتری نسبت به سرو غذا به صورت دیس پرس دارد. به طور کلی یک تنوع غذایی برای هر دو روش سرو برای مهمانان در نظر گرفته می شود. که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انواع پلو شامل پلو سبزی، زرشک پلو، باقلا پلو، ته چین مرغ، پلو مکزیکی، مرصع پلو، پلو زعفرانی و غیره با انواع برنج از قبیل ایرانی و خارجی
  • انواع کباب از قبیل کباب قفقازی، کوبیده، کوبیده مرغ، جوجه کباب، بختیاری، سلطانی و غیره
  • انواع خورشت مانند خورشت فسنجان، خورشت قیمه، خورش سبزی، خورشت خلال و غیره
  • میز اردو شامل کشک بادمجان، میرزا قاسمی، خورشت ماست، کوکو سبزی و غیره
  • انواع سالاد به عنوان پیش غذا در کنار غذای اصلی مانند سالاد فصل، سالاد الویه، سالاد ماکارونی، سالاد کلم و غیره
  • انواع دسر مانند ژله، پودینگ، کارامل، کیک بستنی و غیره

تشریفات عروسی

 

تشریفات عروسی

به طور کلی تهیه غذا در تشریفات عروسی و یا مجالس عزاداری و ترحیم امری مهم به شمار می رود. به همین دلیل در هنگام تهیه غذای این مراسم ها باید دقت کافی به کار گرفته شود. به طور کلی در اکثر موارد تشریفات مجالس ترحیم، سرو غذا را صورت دیس پرس در نظر گرفته تا با توزیع مناسب غذا از ریخت و پاش بیش از حد جلوگیری گردد به این ترتیب داشتن آمار دقیق مهمانان مجلس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است‌. به طور کلی اکثر مردم ترجیح می دهند که در مجالس عزاداری و ترحیم خود سنگین برگزار شده و از ریخت و پاش های بیهوده چشم پوشی شود. به همین دلیل عموما تشریفات مجالس ترحیم از دیزاین زیبای غذاها چشم پوشی کرده و یک مدل غذا را به عنوان غذای اصلی سرو می کنند. به علاوه با توجه به شرایط مجلس عموما از پذیرایی دسر صرف نظر شده و تنها از سالاد های معمولی و یا سبزیجات به عنوان پیش غذا استفاده می شود. نکته دیگری که در تهیه غذای مجالس ترحیم و عزاداری باید به آن توجه گردد، استفاده از انواع نوشیدنی ها در کنار غذا است. به طور کلی با توجه به شرایط حاکم در این مجالس مصرف نوشیدنی اهمیت بسیار زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *