کترینگ مجلسی و مجالس ها، کترینگ مهمونی

کترینگ مجلسی

 

کترینگ مجلسی

کترینگ مجلسی کرج در برگزاری مهمانی ها با تمام آداب و رسوم و برنامه هایی که عمدتا برای شادی و شور تعیین شده اند همراهتان است . به طور کلی در برگزاری مهمانی ها افراد باید عوامل بسیار زیادی را در نظر بگیرند که هر کدام نقش بسزایی در تعیین کیفیت و جذابیت مهمانی دارند. از جمله این عوامل می توان به زمان شروع مهمانی و مکان آن، تم ورود مهمانان، میزان روشنایی، انواع نوشیدنی، موسیقی و مهمتر از همه غذا اشاره کرد. همانطور که میدانید بعد از یک مهمانی پرشور و هیجان برای اینکه انرژی مجدد به افراد تزریق شود، باید با غذاهای لذیذ و متنوع از مهمان پذیرایی کرد.

کترینگ مجالس مهمانی

کترینگ مجالس مهمانی برگزاری مهمانی و ایجاد محیطی شاد همیشه مشکلات خاص خود را داشته و افراد را دچار سردرگمی کرده است. یکی از این مشکلات انتخاب غذای مناسب و در شان مهمان ها است‌. در ادامه به توضیح برخی نکات خواهیم پرداخت که هر یک شما در انتخاب غذایی بهتر و برگزاری مهمانی آبرومند و با کیفیت یاری می رساند.

تعداد مهمان کترینگ مجلسی

یکی از نکاتی که پیش از انتخاب و تهیه غذا باید به آن توجه گردد، تعداد مهمانان است. به طور کلی تعیین تعداد نفراتی که قرار است در مهمانی شما حضور پیدا کنند، نقش بسیار مهمی در تعیین مقدار غذای تهیه شده دارد.

ذائقه مهمان کترینگ مجلسی

به طور کلی داشتن درک درستی از سلیقه و ذائقه مهمان ها در غذا خوردن زمان سفارش به کترینگ مجلسی کرج، می تواند به شما در انتخاب غذای مناسب راهنمایی کند. همچنین شما باید بدانید که مهمان ها به چه غذا و یا ادویه ای حساسیت دارند و به این ترتیب آن غذا و ادویه را استفاده نکنید.

هزینه غذا و کترینگ مجالس

از دیگر عواملی که نقش بسیار مهمی در انتخاب غذای مهمانی از نظز کترینگ مجالس دارد، هزینه غذای مورد نظر است. به طور کلی این هزینه با دانستن تعداد مهمان ها، انتخاب غذای اصلی، دور چین غذا، کیفیت غذا و در نهایت داشتن دسر و پیش غذا مشخص می شود. به طور کلی با افزایش تعداد مهمان ها و انتخاب غذای های گوشتی و کبابی هزینه برگزاری مهمانی افزایش پیدا می کند‌.

کترینگ مجالس کرج

شکل ۲:  برای برگزاری مهمانی چه غذایی را انتخاب کنیم؟

کترینگ مهمونی مناسب در کرج و تهران

پس از آنکه غذای اصلی، پیش غذا، دسر و نوشیدنی را بر اساس ذائقه و هزینه در نظر گرفته شده انتخاب کردید نوبت به انتخاب کترینگ مهمونی مناسب در کرج و تهران می رسد. به طور کلی کترینگ ها از جمله مراکز طبخ غذا هستند که برای تشریفات مجالس گوناگون و نیز برگزاری مهمانی ها غذا تهیه و توزیع می کنند. عمدتا انتخاب کترینگ مناسب نقش بسیار مهمی و اساسی در کیفیت غذای مهمانی دارد. از جمله مشخصات کترینگ مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • ارائه خدمات در کمترین زمان و بالاترین کیفیت
  • به کارگیری مواد اولیه بسیار مناسب و تازه
  • دارا بودن کارمندانی خوش برخورد و خوش رو
  • استفاده از ظروف مناسب مجالس گوناگون 
  • تنوع غذایی گسترده در منو ارائه شده 
  • رعایت تمامی اصول بهداشتی 

سرو غذا در کترینگ مجالس

همانطور که گفته شد برای برگزاری مهمانی باشکوه غذا یک چالش بسیار بزرگ به شمار می رود. همانطور که میدانید در گذشته مراحل صرف غذا نهایتا به یک یا دو مرحله محدود می شد. اما امروزه تبدیل کردن سرو غذا در کترینگ مجالس به سه بخش می تواند علاوه بر افزایش جذابیت مهمانی، اشتهای افراد را نیز بیشتر کند. به همین دلیل عمدتا غذا در مهمانی ها به سه بخش عمده تقسیم بندی می شوند که در ادامه به توضیح هر بخش های پرداخت.

پیش غذا کترینگ مجالس

پیش غذا یکی از سه بخش ذکر شده است و در هنگام انتخاب آن باید توجه بسیار گردد. به طور کلی در هنگام برگزاری مهمانی پیش غذا باید به گونه ای انتخاب گردد که اشتهای افراد را برای خوردن غذای اصلی باز کند. برخی از افراد غذاهایی سنگینی را به عنوان پیش غذا در نظر می گیرند. این در حالی است که خوردن این غذاها مهمان ها را سیر کرده و به این ترتیب تمایل آن ها برای خوردن غذای اصلی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل عمدتا غذاهایی مانند انواع سوپ از قبیل سوپ شیر، سوپ جو و انواع سالاد از قبیل سالاد ماکارونی و سالاد الویه به عنوان پیش غذا پیشنهاد می شود.

غذای اصلی کترینگ مهمونی

در صورتی که زمان برگزاری مهمانی شما ظهر باشد، شما نباید  غذاهای سنگینی مانند ماکارونی و پاستا را به عنوان غذای اصلی در نظر بگیرید. چون موجب خواب آلودگی مهمان ها شده و کیفیت مهمانی شما را پایین می آورد. در صورتی که شب را برای برگزاری مهمانی خود در نظر گرفته اید، باید سبک تر از غذای ناهار باشد. عموما غذاهایی مانند غذاهای مینیاتوری و فینگرفودها پیشنهادهای خوبی برای شام  هستند.

دسر در مهمونی

عموما دسر ها قسمت شیرین برنامه مهمانی و عروسی را تشکیل می دهند. از آنجا که سلایق افرادی که در مهمانی حضور دارند ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشد، پیشنهاد می شود که دسر های متنوعی مانند انواع ژله، انواع کیک و کارامل را انتخاب کنید. 

کترینگ مهمونی کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *